[prenos] 2.7 MB clanek-MALTA

MOBILNA IZMENJAVA NA MALTO; Rhiannon Rose Jelen

ERASMUS +

''FLEDERMAUS AUF DEM VULKAM''

Vrtec Studenci Maribor, sodeluje kot partnerska organizacija v projektu Erasmus+ (KA229). Sodelujemo z OŠ Janka Padežnika, z vrtcem in OŠ Sv. Ana v Slov. Goricah, NMS Straden, VS Straden in Kindergarten Straden. Namen projekta je sodelovanje med šolami in državami v načrtovanih skupnih dejavnostih.

V projekt je vključena predšolska skupina v enoti Poljane.

Program za šol. leto 2018/2019:

• delavnice na temo vulkan in netopirji
  • predavanje za starše in otroke
  • predavanje za strokovne delavce
  • eksperimenti na temo vulkan (Center eksperimenitov)
  • izvedba jezikovnega slovarja
  • likovne delavnice
  • razstava netopirjev (Slovensko društvo za preučevanje in varstvo netopirjev)
  • pustno rajanje v OŠ Sv. ANa
  • izdelava netopirnic
  • 3 - dnevni izlet JUFA Tieschen
  • Zaključno srečanje v Avstriji

DELOVNO SREČANJE JUFA Tieschen

Odlična priložnost za dodatno praktično usposabljanje
zaposlenih v mariborskih vrtcih

Mestna občina Maribor je na pobudo Skupnosti vrtcev Maribor na razpis Erasmus+ (KA1) prijavila projekt Staff Mobility: Learning to Play in za njegovo izvedbo pridobila evropska sredstva. V sklopu projekta MOM koordinira konzorcij katerega član je tudi Vrtec Studenci Maribor.

Mestna občina Maribor želi kot ustanoviteljica vrtcev s projektom prispevati k boljši usposobljenosti zaposlenih in k prenosu dobrih praks in izkušenj iz tujine v domače vrtce.

[prenos] 0.9 MB zbornik-izkusenj_learning-to-play1

ZBORNIK IZKUŠENJ

[prenos] 0.5 MB objava_30

Projekt Learning to Play se uspešno nadaljuje…

Mestna občina Maribor kot koordinatorica projekta Erasmus+: Learning to Play nadaljuje z izvedbo mobilnosti vzgojiteljic mariborskih vrtcev v tujini.

Po uspešno zaključeni prvi mobilnosti vzgojiteljice Tatjane Ciglar iz Vrtca Jadvige Golež na Poljskem nadaljujemo s programom priprave 4 vzgojiteljic iz 3 mariborskih vrtcev, ki bodo na mobilnost odšle v jesenskem terminu.

Vse že nestrpno pričakujejo svojo izkušnjo dela in življenja v eni od gostujočih evropskih držav, ki so tokrat: Španija, Italija in Poljska.

Informacije o njihovih doživetjih sledijo kmalu.