Predstavitev - enota Pekrska

e-pošta:pekrska@vrtec-studenci.si

Vodja enote: Olga FEKONJA

PREDSTAVITEV ENOTE:

Naš vrtec se nahaja v mestni četrti Studenci. Leži na mirni lokaciji v bližini zdravstvenega doma Studenci.

V enoti so trije oddelki:
• 1 oddelek za otroke prvega starostnega obdobja (1 do 2 leti – »BALONČKI« );
• 1 oddelek za otroke drugega starostnega oddelka (5 do 6 let – »LUMPKI«);
• 1 kombiniran oddelek (2 do 4 leta – »ROŽICE«).

Vrtec je odprt od 6.30 do 16. ure.

Vrtec obdaja veliko ograjeno igrišče za najrazličnejše aktivnosti, igro in sprostitev otrok. Igrišče je opremljeno z novimi igrali in peskovnikom.

Okolica nam ponuja veliko možnosti opazovanja, raziskovanja, učenja v naravi: bližnja reka Drava in Pekrska gorca (gozd, potok).

Otroci in odrasli so pogosto prepričani, da je sreča kratko malo nekaj, ker te obišče, kar te doleti, kar se ti nasmehne – da kratko malo nima zveze s tistim, kar človek počenja. V resnici je naša srečnost odvisna zgolj od tega, ali si znamo in moramo potešiti potrebe na odgovoren način – torej ne na rovaš srečnosti drugih.
Vsi zaposleni v enoti si prizadevamo, da bi se otroci pri nas in med nami počutili kar se da prijetno.