OBVESTILA

[prenos] 0.5 MB navodila-in-obvestilo-za-starse

OBVESTILO IN NAVODILA ZA STARŠE

NAVODILA ZA STARŠE KI BODO PRIPELJALI OTROKA V VRTEC

• Otroka pripelje le ena odrasla oseba.
• Vstopajte posamično.
• Vzdržujte razdaljo najmanj 1,5 metra.
• Odrasli uporabljajte masko.
• Pri vhodu si razkužite roke.
• Otroka preobujte, pripravite za v skupino.
• Otroka čim hitreje oddajte vzgojiteljici.
• Po odhodu si razkužite roke.

[prenos] 0.1 MB izjava-o-ponovni-vkljucitvi-otroka-v-vrtec

priloga 1

[prenos] 0.4 MB izjava-starsev

IZJAVA STARŠEV O ZDRAVSTVENEM STANJU OTROKA (priloga 2)

OBVESTILO - PONOVNO ODPIRANJE VRTCEV

Vrtci se ponovno odpirajo 18.5. 2020.

MIZŠ je v petek 8.5. 2020 objavil okrožnico s Higienskimi priporočili za vrtce v času COVID - 19, prejeli smo tudi okvirna navodila za varstvo otrok.

Natančna navodila bodo objavljena v tem tednu.

Po navodilu ministrstva si vrtec mora pridobiti podatke o številu otrok, ki bodo od 18.5. 2020 dalje obiskovali vrtec.

Starši bodo morali pisno poslati na elektronski naslov vrtec.studenci@vrtec-studenci.si IZJAVO (priloga 1) o vključitvi otroka v vrtec. Starši morajo tudi prinesti IZJAVO (NIJZ) (priloga 2) o zdravju otroka.

Izjavo o prihodu otroka (priloga 1) starši pošljejo do torka 12.5. 2020.

Izjavo o zdravstvenem stanju otroka (priloga 2) lahko starši prinesejo prvi dan pred vstopom otroka v vrtec.

OBVESTILO ZA STARŠE!

Na podlagi sklepa Vlade RS, št. 18100-7/2020/2 in Uredbe Ministrstva za zdravje vas obveščamo, da zaradi izvajanja ukrepov za preprečevanje širjenja nalezljive bolezni COVID-19, je

VRTEC STUDENCI MARIBOR, od ponedeljka, 16. 3. 2020 do nadaljnega ZAPRT.

V primeru novih usmeritev vas bomo obveščali preko spletne strani vrtca.

V imenu otrok in zaposlenih se vam za razumevanje iskreno zahvaljujemo.

Marjanca KARBA

OBVESTILO!

»V vodstvu Mestne občine Maribor smo s Skupnostjo vrtcev Maribor in Civilno zaščito Maribor temeljito proučili predloge Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport glede možnosti organizacije nujnega varstva predšolskih otrok, katerih starši bodo morali kljub ukrepom v povezavi z epidemijo okužb z novim koronavirusom opravljati svoje delo.

Upoštevajoč epidemiološke razmere in s strani ministrstva predlagani način izvedbe nujnega varstva ter velikost predšolske populacije v Mestni občini Maribor, smo morali ugotoviti, da v naši občini žal ne bomo mogli organizirati nujnega varstva v predlagani obliki, glede na to, da imamo v našem okolju že potrjene okužbe.

Ocenili smo, da bi z združevanjem otrok na istem mestu v času epidemije zelo težko sledili zaščitnim ukrepom in priporočilom zdravstvene stroke ter s tem izničili prizadevanja naše države in mesta Maribor za zajezitev širjenja okužbe Covid-19.

Zato bodo od ponedeljka, 16. marca 2020, do nadaljnjega vsi naši vrtci in osnovne šole zaprti.

Iskreno upamo, da si bodo lahko tudi družine, katerih eden ali oba starša opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah, uredile kvalitetno varstvo svojih otrok in da bodo mirno in varno preživele to obdobje, v katerem so pred vsemi nami mnogi novi, vendar povsem premagljivi izzivi.«

OBVESTILO ZA STARŠE!

Na podlagi sklepa Vlade RS, št. 18100-7/2020/2 in Uredbe Ministrstva za zdravje vas obveščamo, da zaradi izvajanja ukrepov za preprečevanje širjenja nalezljive bolezni COVID-19, zapiramo VRTEC STUDENCI MARIBOR, od ponedeljka, 16. 3. 2020 do petka, 27. 3. 2020.

V primeru novih usmeritev vas bomo obveščali preko spletne strani vrtca.

V imenu otrok in zaposlenih se vam za razumevanje iskreno zahvaljujemo.

Marjanca KARBA

OBVESTILO!

Obveščamo vas, do bo Vrtec Studenci Maribor (vse enote) od 16.3. 2020 do 27.3. 2020 ZAPRT.

Starše prosimo, da spremljate našo spletno stran, kjer bomo objavljali vse pomembne informacije.

Sporočamo tudi, da poteka sestanek Skupnosti vrtcev Maribora.

Vsa nadaljna navodila sledijo.