Enota Pekrska

e-pošta: pekrska@vrtec-studenci.si

Vodja enote: Romana ZEP

PREDSTAVITEV ENOTE:

Naš vrtec se nahaja v mestni četrti Studenci. Leži na mirni lokaciji v bližini zdravstvenega doma Studenci.

V enoti so trije oddelki:

• oddelek Balončki 1-2 leta
  • oddelek Rožice 3-4 leta
  • oddelek Lumpki 4-6 leta.

Vrtec obdaja veliko ograjeno igrišče za najrazličnejše aktivnosti, igro in sprostitev otrok. Igrišče je opremljeno z novimi igrali in peskovnikom.

Okolica nam ponuja veliko možnosti opazovanja, raziskovanja, učenja v naravi: bližnja reka Drava in Pekrska gorca (gozd, potok).

Otroci in odrasli so pogosto prepričani, da je sreča kratko malo nekaj, ker te obišče, kar te doleti, kar se ti nasmehne – da kratko malo nima zveze s tistim, kar človek počenja. V resnici je naša srečnost odvisna zgolj od tega, ali si znamo in moramo potešiti potrebe na odgovoren način – torej ne na rovaš srečnosti drugih.
Vsi zaposleni v enoti si prizadevamo, da bi se otroci pri nas in med nami počutili kar se da prijetno.